CENNET KAPISININ ANAHTARI - FARUK FURKAN - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

CENNET KAPISININ ANAHTARI – FARUK FURKAN

CENNET KAPISININ ANAHTARI – FARUK FURKAN

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2010
Eklenme: Ocak 4th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 82
Yazar: Faruk Furkan

1.918 Kişi Tarafından Görüldü

 LÂ İLÂHE İLLALLÂH: Arzusu Cennet Olanlar İçin

Cennet Kapısının Anahtarı; Lâ ilâhe illallâh… Allah’tan başka hiç bir ilahın bulunmadığını, O’nun dışındaki tüm ilahların sahte olduğunu, kâinattaki tüm varlıkların yegâne hâkiminin, biricik sahibinin Allah olduğunu ifade eden mübarek bir kelime…

Rahmân ve Rahîm Olan Allah’ın Adı İle Hamd, bizleri tevhid ile şereflendirerek ondan yoksun olan insanlara üstün kılan Allah’a, salât ve selam, bu kelime uğruna canını dişine takarak mücadele veren kutlu elçi Hz. Muhammed’e, O’nun âline, ashabına ve yoluna uyan tüm mü’minlere olsun. Kardeşim! Bil ki sen, “Lâ ilâhe illallâh” diyerek Allah’ın dini ile müşerref ve muazzez oldun.

O kelimeyi yaşatmak, yüceltmek ve tüm yeryüzünde hâkim kılmak için vâr olduğunu unutma! Zaten tüm peygamberlerin görevi de bu değil miydi? O halde sende onların yolunda yürüyerek bu kelime için varını yoğunu ortaya koy, onu sev, onu benimse, onu özümse ve onunla hem dem ol!…

Ona inanan diğer insanları kendi öz kardeşinden daha değerli bil! Ve unutma ki, senin Allah katında ki üstünlüğün bu kelimeye olan sadakatinle ölçülecektir. Ona sadıksan iki dünyada da aziz, yok eğer kazip/yalancı isen iki dünyada da rezil olursun.

Nice kavimler bu kelime sayesinde ulvî derecelerde yükselmişken, niceleri de süflî 3 derekelerde alçalmıştır. Sakın ola sen onlardan olma!

“De ki: “Yedi göğün ve büyük arşın Rabbi kimdir? (onlar) “Allah’ındır” diyecekler. De ki: “Her şeyin hâkimiyet ve mülkü elinde bulunan, himaye eden, fakat himaye altına alınmayan kimdir? Biliyorsanız (söyleyin)” Onlar: “(Bunlarda) Allah’ındır” diyeceklerdir. Öyle ise nasılda aldanıyorsunuz?

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.