Cadılar Büyücüler ve Hemşireler - Barbara Ehrenreich - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Cadılar Büyücüler ve Hemşireler – Barbara Ehrenreich

Cadılar Büyücüler ve Hemşireler – Barbara Ehrenreich

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 1992
Eklenme: Ağustos 19th, 2019
Dil: Türkiye
Sayfa: 80
Yazar: Barbara Ehrenreich

1.886 Kişi Tarafından Görüldü

Cadılar Büyücüler ve Hemşireler, Ortaçağdan başlayarak, günümüze uzanan yorumlarla, ebeler, hemşireler gibi şifa dağıtıcılarının insan ve toplum sağlığına katkıları ve buna karşılık başta kilise olmak üzere devlet kurumlarının ve hakim sınıfların onlara saldırılarını inceleyen bu kitapçık; sorunun feminist hareket tarihiyle örtüştüğü savını getiriyor.

Özellikle Avrupa da yaşanan büyücü avlarının, cadı safsatasının köklerini, belki de bugüne kadar düşünmediğimiz yanlarıyla gözönüne getiriyor.

Ehıenreich ve arkadaşları kadın hareketinin ve kadın haklarının ilerletilmesi için izlenmesi gereken yolun, bu tür araştırmaların çoğalmasından geçtiğini vurguluyor.

1941 doğumlu amerikalı düşünür, yazar ve sosyalist siyasi aktivist. 2001 tarihli nickel and dimedadlı eseriyle epey meşhur olmuştur. ilk eşi john ehrenreich ile ortak çalışmaları da vardır.


Barbara Ehrenreich, kendisini “ticaretle uğraşan bir efsane avcısı” olarak nitelendiren ve The New Yorker tarafından “usta bir muckraker” olarak adlandırılan Amerikalı bir yazar ve politik aktivist. 1980’lerde ve 1990’ların başında Amerika’nın Demokratik Sosyalistlerinde öne çıkan bir şahsiyetti.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.