Bozkurtlar Diriliyor - Hüseyin Nihal Atsız | Pdf Kitap İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Bozkurtlar Diriliyor – Nihal Atsız

Bozkurtlar Diriliyor – Nihal Atsız

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2015
Eklenme: Ocak 15th, 2024
Dil: Türkçe
Sayfa: 221
Yazar: Hüseyin Nihal Atsız

5.149 Kişi Tarafından Görüldü

Bozkurtlar Diriliyor eseri, Bozkurtların Ölümü eserinin devamı niteliğindedir. Bozkurtların ölümünün sonundan başlayarak yeni bir eser ortaya koyulmuştur. Göktürkler Çin esaretinden kurtulmuşlardır. Bu durum Şad İhtilalı’ndan sonra gelişmiştir.

Bozkurtlar, Göktürklerin esareti altından kurtulmuşlardır ancak dağınık halde oldukları ve bir bütünlük kuramadıkları için bir devlet kurulması mümkün olmamıştır.

Bu durum fazla uzun sürmeyecektir. Bozkurt tiginlerinden Kutluk Şad, Boyla Bağa Tarkan ve Tonyukuk ile birlikte dağınık olan düzenlerine bir son vermek adına devlet kurmak istemektedirler. Bu şekilde çok az insan grubuyla yola çıkılmıştır.

Urungu başkarakterlerden biri olup Kür Şad’ın oğlu unvanını taşımaktadır. Bu yolculukta Kutluk Şad’ın yanında yer almıştır. Bu sayılan kişiler zamanla güçlenmeye başlamışlardır.

Çin kağanı Tay-tsung, ülkesine doğru gelen ihtilalcilerden anlaşılması güç bir şekilde korkuyormuş, her bir kıpırtı onun yerinden irkilmesine neden olan sebepler arasındaymış.

Bu ihtilalcilerin başkentte gizlendiklerinin farkındaymış. Cesetlerinin bir kısmının bulunmasından dolayı burada olduklarını anlamıştır. Vey Irmağı’ndan da birçok ceset çıkarılmıştır.

Sayılarına bakıldığında, Göktürklerin 41 kişi olduğu anlaşılmıştır. Bu durum Tay-tsung açısından hayret uyandırıcı bir durumdur çünkü bu kadar gürültü ve kargaşayı 41 kişinin yaptığına inanamamıştır. 41 kişinin 300’e yakın Çinliyi öldürebilmiş olma ihtimaline kendini inandıramıyormuş.

Gün geçtikçe güçlenen Göktürklerin artık Ötüken’de devlet kurmalarına çok az bir zaman kalmıştır. İlteriş Kutluk Kağan unvanını alıp Ötüken’de kağan olmuştur. Bozkurtlar Diriliyor eseri bu şekilde son bulmuştur.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.