Bireysel Psikoloji - Alfred Adler - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Bireysel Psikoloji – Alfred Adler

Bireysel Psikoloji – Alfred Adler

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Nisan 2005
Eklenme: Mart 7th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 56
Yazar: Alfred Adler

2.968 Kişi Tarafından Görüldü

Bu kitap Adler’in en son ve en önemli eseridir. Onun için ilk defa bu eseri dilimize çevirmeyi uygun bulduk. Yalnız bu işi yaparken çoğu zaman serbest çeviri yolunu seçmek ve bölümlerin bazı kısımlarını çıkarmak zorunda kaldık.

Adler, aşağı yukarı bütün eserlerinde düşüncelerini, oldukça kapalı, çeşitli manalara gelecek şekilde ve çok uzun cümlelerle ifade etmektedir. Aynı görüşleri değişik şekillerle belirtmeye çalışmaktadır.

Bütün bunlara rağmen, Adler insanı en iyi tanıyan ve insanı olduğu gibi görebilen psikologlardan biridir. Onun psikoloji dünyasında ebedileşmesinin, düşüncelerinin evrensellik kazanmasının nedeni budur.

Adler’e göre insan denen varlık, bütünü ile bir amacın etkisi altındadır. Bu amaç, üstünlüğü, erekliliği sağlamaya çalışır. Başkalarını geçmek şeklinde kendini belli eder. İnsan yaşadığı sürece, bütün çağlarında ve yaşlarında daima herkesten daha üstün olmak, güçlü, erekli görünmek arzusunu duyar. Cinsiyet;

Cinsiyet insan hayatını değerlendiren tek temel kaynak değildir. Cinsiyet olsa olsa, egemenlik arzusunun gerçekleşmeline yardım eden bir güçtür. İnsan cinsiyet eğilimini gerçekleştirirken erekliliğini göstermek arzusunu duyar .

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.