Bir Koltuk Nasıl Devrilir - Aziz Nesin - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Bir Koltuk Nasıl Devrilir – Aziz Nesin

Bir Koltuk Nasıl Devrilir – Aziz Nesin

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2016
Eklenme: Eylül 5th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 175
Yazar: Aziz Nesin

1.914 Kişi Tarafından Görüldü

Vatan Evlatları Partisi’nin başında Kafakan Bey vardı. Kötü adam denilemezdi. Uluslararası toplantılarda uyumaktan, uyumadığı zamanlarda da burnunu karıştırmaktan başka kötü bir huyu yoktu.

Kafakan Bey, Başbakan oldu. Onun Başbakan oluşunu, ana muhalefet partisi olan Yaşasın Memleket Partililer çekemediler. Her ne uğruna olursa olsun, Vatan Partisi’ni iktidardan düşürmek istiyorlardı. Durmadan burnunu karıştıran bir adamın Başbakan olması, ulusal onurlarına dokunuyordu.

Kafakan Bey’in ve arkadaşlarının hırsız olduklarını gazeteler de yazdılar. Buna kimse aldırış etmedi.


Halk,
– Hiçbir işe yaramayan bir adam hırsız değil diye Başbakan olacağına, iş yapsın da varsın hırsız olsun… diyordu.


Haklıydılar, çünkü Yaşasın Memleket Partisi de iktidardayken az hırsızlık yapmamıştı. 

Kendi partimiz nasıl iktidardan düştüyse, aynı yolla biz de bu hükümeti devirmeliyiz. Biz,kendi başımıza gelenleri unutup, başka ülkelerden hükümet devirmek için hazır reçeteler almaya kalkıyoruz. Bizim yanıldığımız burası işte!…

Biz iktidardan neden düştük, bunu düşünelim. Partimizin iktidardan düşmesi, partililerimizin, yani bizim kendi yüzümüzden olmuştur. Halk bizi beğenmedi, istemedi ve hükümetten düşürdü. Öyle değil mi?

Üyeler,

Evet. Öyle!

dediler. Öyleyse biz, kendi partimizden istifa edip Vatan Evlâtları Partisine geçelim. O partiyi dolduralım. O zaman yurttaşlar Vatan Evlâtları Partisini de beğenmeyip iktidardan düşüreceklerdir.

Ne dersiniz?

Üyeler, Çok doğru yahu, hiç aklımıza gelmemişti. Hay aklınla bin yaşa!… -dediler.

Yönetim Kurulundan biri, Peki ama biz Vatan Evlâtları Partisine geçince orada ne yapacağız? diye sordu.

Buna, Yaşasın Memleket Partisi Genel Başkanı, Hiçbişey yapmayacağız… -dedi. Bizi hiçbişey yapmadığımız için iktidardan düşürdüler.

Vatan Evlâtları Partisine girince de hiçbişey yapmıyacağız. Kendi partimiz iktidardayken ne yaptıksa, yine öyle yapacağız.

Haydi şimdi birer ikişer Yaşasın Memleket Partisinden istifa edip, Vatan Evlâtları Partisine geçelim. Ve kendi partimiz iktidardayken ne yaptıksa yine öyle yapalım.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.