Bir Delinin Hatıra Defteri - Gogol - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Bir Delinin Hatıra Defteri – Gogol

Bir Delinin Hatıra Defteri – Gogol

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Temmuz 2017
Eklenme: Ocak 17th, 2024
Dil: Türkçe
Sayfa: 115
Yazar: Nikolay Vasilyeviç Gogol

8.771 Kişi Tarafından Görüldü

Kitap Özeti,

Bir delinin hatıra defteri adlı kitabın ana karakteri olan deli, bir şubede müdürün yanında çalışmaktadır. Oldukça zengin ve bir o kadarda pinti olan müdürün yanında delinin görevi kalem açmaktır.

Deli bir gün işe gitmek yerine çarşıya gider. Burada bir anda müdürün arabasını görür ve ilk anda şaşırır. Daha sonra arabanın içerisinde müdürün kızının olduğunu anlayan deli, kızı görür görmez ona âşık olur.

Sonra deli, bir balığın sudan çıkıp konuştuğunu ve iki ineğin markete gittiği görünce bir anda şok olur. Daha sonra bir köpek, deli ile konuşmaya başlar. Konuşan köpeği ve kadınları takip ederek deli, müdürün kızının evini öğrenir. Deli bu eve daha sonra gelmek için plan kurar.

Deli kıza âşık olmuştur bu yüzdende ona bir mektup yazar ve ulaştırır. Fakat ertesi gün müdür deliyi çağırarak onu azarlar. Deli müdüre çok sinirlenir ve bu yüzden Meçi adında bir köpeğin yazdığı mektupları ele geçirmek ister.

Amacı intikam almaktır. Köpeği çağırır ve mektupları sorar. Fakat o hiç bir şey anlamamış gibi arkasını dönüp gider.

Takip ettiği köpeğin, girdiği eve giderek Meci ile görüşmek istediğini söyler. Fakat köpek kapıdan koşarak gelip deliyi ısırır.

Deli eve girer ve sepetin içinden mektupları alarak dışarı çıkar. Hemen eve gidip mektupları okumaya başlayan deli evde olup bitenler ile ilgili pek çok bilgi edinmiştir. Karakter için olaylar bundan sonra çok kötü bir hal almaya başlayacaktır.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.