Bir Delinin Anı Defteri - Palto - Burun - Petersburg Öyküleri ve Fayton - Nikolay Vasilyeviç Gogol - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Bir Delinin Anı Defteri – Palto – Burun – Petersburg Öyküleri ve Fayton –  Nikolay Vasilyeviç Gogol

Bir Delinin Anı Defteri – Palto – Burun – Petersburg Öyküleri ve Fayton – Nikolay Vasilyeviç Gogol

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Ekim 2006
Eklenme: Mayıs 30th, 2019
Dil: Türkiye
Sayfa: 223
Yazar: Nikolay Vasilyeviç Gogol

3.050 Kişi Tarafından Görüldü

Nikolay Vasilyeviç Gogol Ukraynada, orta halli toprak sahibi bir ailede dünyaya geldi. Çocukluğunu etkileyen köy yaşamı ve Kazak gelenekleri eserlerine yansıdı, Ukrayna halk kültürünün ögeleriyle işlenmiş öyküler yazdı.

Mizah anlayışı, gerçekçi tutumu ve canlı anlatımıyla Rus edebiyatında önemli bir yeniliğin öncüsü oldu. Ölü Canlar adlı romanı feodal toprak mülkiyeti ve serfliği ele alan bir başyapıttır. Büyük bir komedi olan Müfettiş adlı oyununda yozlaşmış bürokratları acımasızca alaya almıştır. Dikanka Yakınlarında Bir Çiftlikte Akşam Toplantıları, Petersburg Öyküleri ve Mirgorod Öykülerinde mizahın yanı sıra, yaşam karşısında karamsarlık ve dünyanın kötülüğü üzerine düşüncelerini ortaya koydu.

Neva Bulvarı’ndan güzel bir yer yoktur. Bu hiç değilse Petersburg için böyledir.

Petersburg için her şeydir Neva Bulvarı. Nasıl da pırıl pırıl parlar, başkentimizin bu alımlı, fettan dilberi. Şundan kesinlikle eminim ki, memur olsun, sivil olsun Petersburg’un hiçbir sakini bu caddeyi dünyaya değişmez.

Kaytan bıyıklı, sinek kaydı tıraşlı, birinci sınıf terzi elinden çıkmış takım elbiseli yirmi beşindeki genç takımı da, sakalına aklar düşmüş, tepesi gümüş tabak gibi parıldamaya başlamışlar takımı da hayrandırlar Neva Bulvarı’na.

Ya kadınlar!

Kadınlar için hele, canlar canıdır, Neva Bulvarı. Kime hoş gelmez ki zaten bu cadde?

Adımını atmaya gör, tek bir arzuyla dolar taşar için: Gezmek, gezmek, gezmek.

Çok önemli, ivedi işleri olanlar bile Neva Bulvarı’na çıkar çıkmaz bütün işlerini unuturlar

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.