Bir Bilim Adamının Romanı - Oğuz Atay - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Bir Bilim Adamının Romanı – Oğuz Atay

Bir Bilim Adamının Romanı – Oğuz Atay

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2020
Eklenme: Ocak 21st, 2023
Dil: Türkiye
Sayfa: 271
Yazar: Oğuz Atay

195 Kişi Tarafından Görüldü

Yine Oğuz Atay, yine muhteşem bir başyapıt.

 

Mustafa İnan? Oğuz Atay da 270 sayfa anlatmış lakin bitirememiştir. Riyaziyeci Mustafa, Mukavemetçi Mustafa, Senden adam olmaz Mustafa vs. bir çok ismiyle bizi karşılıyor kitapta. Mustafa aslında bir başarı öyküsü. Posta memurunun oğlu olan Adana’nın köyünden yetişen bir Mustafa’nın ülke de bir ekol olmasını anlatmıştır Oğuz Atay. Kendine has renkli kişiliği ile devrin tanınan simalarından biri olmuştur.

 

Okul arkadaşlarına göre güzel fıkralar anlatan, yemeyi içmeyi seven bir insandı. Hafızasının kuvveti de dillere destan. Aile çevresinde düzenli, ilişkilerine bağlı bir insan.

 

Mustafa İnan çok yönlü bir insandır. Yeri geldiğinde felsefeye merak salmış, Türkçe kelimelerin kökenini incelemiş, divan edebiyatından şiirler ezberlemiş, müziğe merak salmış, tarihi incelemiştir. En ufak bir şeyi bile matematikle bağdaştırarak açıklamaya çalışıp, bilim dünyasına katkıda bulunmuştur.

 

Atay’ın hedefi, bir halk çocuğunun uluslararası ün sahibi bir bilim adamı oluşunun zorlu macerasını sergilemek. Bunun yanısıra, Oğuz Atay’ın toplumsal eleştiri kalıplarını zorlayışını da izliyoruz. Bu kitapta, Prof. Mustafa İnan’ın hayatından kesitler veren bir de fotoğraf albümü yeralıyor.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.