Bir Aşk Masalı - Ahmet Ümit - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Bir Aşk Masalı – Ahmet Ümit

Bir Aşk Masalı – Ahmet Ümit

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2022
Eklenme: Ekim 28th, 2022
Dil: Türkiye
Sayfa: 256
Yazar: Ahmet Ümit

4.106 Kişi Tarafından Görüldü

Bir varmış bir yokmuş, dünyada acayiplikler çokmuş. Bir gece beş farklı ülkede, beş prens aynı rüyayı görmüşler: Bir genç kız, kadim bir kentin alacakaranlık sokaklarında ışıktan bir güzellik halinde dolaşıyormuş. İşte o kızı gördükten sonra, artık ne eski hayatları kalmış ne de eski hakikatleri.

 

Bir Aşk Masalı, beş prensin sevda uğruna revan oldukları bir yol ve hal macerası. Kaf Dağı’ndan ıssız çöllere, ücra hanlardan savaşçı kabilelerin çadırlarına, devlerden denizkızlarına, balinalardan devasa yılanlara, cümle tabiatın ve mahlukatın geçiş yaptığı bir hayal perdesi.

 

“Yolculukların en çilelisi aşk için yapılandır. Ve zorluk ne kadar artarsa aşk o kadar kıymete biner, o kadar anlam kazanır, o kadar vazgeçilmez bir hal alır…”

 

ÖZGÜRLÜK YOKSA AŞK DA YOKTUR

 

Asla sevdiğin insanın gardiyanı olma…

 

Ahmet Ümit’ten insanlığın en yüce duygusu olan aşkın doğasına dair bir hikâyat.

 

Özet

 

Bilinmeyen bir zamanda dünya üzerinde barış içerisinde yaşayan, bolluk ve bereket içinde yaşayan beş kıta bulunurmuş. Bu beş kıtada her mevsim karlı Karlar Ülkesi, çöllerin ortasında kurulu Kum Ülkesi, denizler arasında bir ada olan Su Ülkesi, her daim fırtınalı Rüzgar Ülkesi ve yüksekte bulunan Dağ Ülkesi konuşlanırmış.

 

Bu beş kıtayı adaletle yöneten kralların da sadece birer oğulları varmış. Bir gece bu beş prens, aynı rüyayı görmüşler ve bu rüyadaki güzeller güzeli hayallerini süsleyen kıza aşkla bağlanmışlar. Kahinlerinin bu rüyayı aşka çağrı olarak değerlendirmesiyle prensler, hayatının aşkını bulmak uğruna hazırlanmışlar.

 

Bu yolculukta onlara kahinlerin öğütlediği beş ilke eşlik edecektir: Kararlılık, cesaret, tutku, iyilik ve özgürlük. Bunların içinde prensler için en önemli olan özgürlüktür; çünkü özgürlük olmadan diğer ilkelerin bir hükmü kalmaz. Tüm bunların farkına varan prensler, yanına aldıkları dört cesur adamla birlikte türlü serüvenlere atlamışlar ve kahinin kendilerine belirttiği dört ilkeyi başarıyla sergilemişler.

 

Bunun üzerine arayışlarına devam eden prensler, bir handa karşılaşmışlar ve hancının önerisiyle yeni bir fikir geliştirmişler. Eğer güzel kız hiçbir kentte bulunamamışsa, o kız prenslerin inşa edeceği yeni bir kente gelecektir.

 

Ülkelerinden dört bir yandan gelen insanların desteğiyle bu yeni kenti beş yıl içinde rüyalarındaki gibi oluşturan prensler, güzel kızı beklemeye başlamıştır. Ancak Aşk Tanrıçası’nın bu yiğit prenslere söyleyeceği son bir söz daha vardır.

“Bir Aşk Masalı – Ahmet Ümit” için 1 Yorum

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.