Bilim Çocuk 2017 Aylık - Bilim Çocuk Dergisi (Dergi) - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Bilim Çocuk 2017 Aylık – Bilim Çocuk Dergisi (Dergi)

Bilim Çocuk 2017 Aylık – Bilim Çocuk Dergisi (Dergi)

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2017
Eklenme: Aralık 11th, 2020
Dil: Türkiye
Yazar: Bilim Çocuk Dergisi (Dergi)

1.514 Kişi Tarafından Görüldü

Ülkemiz ve Dünyada yaşanan korona virüs nedeniyle çocuklarımız istediği gibi parklara çıkıp oynayamıyor. Bizlerde çocuklarımıza biraz eğitim biraz eğlence olsun diyerek 2017 yılı Ağustos dönemine kadar olan “sekiz sayılık” Bilim Çocuk Dergisini pdf olarak sunuyoruz.

Derginin 2017 yılı Ocak ayı sayısı konusu; Bu günlerde ülkemizin birçok yerinde âdeta “buzul çağı”nı yaşıyoruz. Elbette bu mevsimin gereği. Ama geçmişte gezegenimizde buzul çağı adı verilen,binlerce, hatta milyonlarca yıl süren soğuk dönemler olmuş. Bu dönemlerde buzullar yeryüzünün neredeyse tamamını kaplamış.

“Biz Büyük Buzul Çağı’nda Yaşıyorduk” başlıklı yazımızda son buzul çağından ve bu dönemde yaşamış bazı hayvanlardan bahsettik. Bu hayvanların birçoğunun soyu günümüzde tükenmiş durumda. Tüylü mamut, tüylü gergedan, mağara ayısı, kılıç dişli kaplan bunlardan bazıları.

Şubat 2017 Konusu; Basketbol en sevilen ve en çok yapılan sporlar arasında. Bu nedenle bu sporu bu ay dergimizin kapağına taşımaya karar verdik. Dergimizin içinde de basketbolun nasıl ortaya çıktığı, adının nereden geldiği, nasıl oynandığı ve kuralları gibi bazı bilgiler verdik. Ayrıca bir basketbol sahasını tanıttık. Yine bu spordan yola çıkarak bir etkinlik bir de oyun hazırladık.

Derginin bu sayısındaki kapağında gördüğünüz hayvan bir çamur zıpzıpı. Bu hayvan bir balık, ama hem karada hem de suda yaşayabiliyor. Hatta yaşamının çoğunu karada

geçiriyor. Karada yüzgeçlerini kullanarak bazen de zıplayarak ilerleyebiliyor. Dergimizde bu ilginç balığı tanıtan bir yazımız ve ayrıca yine onunla ilgili bir oyunumuz var.

Bilim Çocuk Dergisi 2017 01 pdf indir

 

Bilim Çocuk Dergisi 2017 02 pdf indir

 

Bilim Çocuk Dergisi 2017 03 pdf indir

 

Bilim Çocuk Dergisi 2017 04 pdf indir

 

Bilim Çocuk Dergisi 2017 05 pdf indir

 

Bilim Çocuk Dergisi 2017 06 pdf indir

 

Bilim Çocuk Dergisi 2017 07 pdf indir

 

Bilim Çocuk Dergisi 2017 08 pdf indir

 

 

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.