Bağırmayan Çocuklar - H. K. Tongar - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Bağırmayan Çocuklar – H. K. Tongar

Bağırmayan Çocuklar – H. K. Tongar

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2018
Eklenme: Ocak 17th, 2024
Dil: Türkiye
Sayfa: 192
Yazar: H.Kübra Tongar

969 Kişi Tarafından Görüldü

Bağırmayan Çocuklar;

 

Merhaba anneciğim,

 

Benim, yavrun.

 

 

‘Kim olduğunu zaten biliyorum’ deme. Çünkü bence henüz yakından tanışmadık seninle. Beni tanımak için yeterince çaba sarf etmedin bence.

 

Eğer tanışmış olsaydık ağladığımda, inatlaştığımda, korktuğumda, tepki gösterip öfke duyduğumda sana bir şeyler anlatmaya çalıştığımı fark ederdin. Hareketlerime değil, onların altındaki asıl sebebe odaklanırdın. ‘Beni üzmek için yapıyor’, ‘Sırf benimle inatlaşmak için uğraşıyor’ diye düşünmezdin o zaman… Her davranışımın altında masum bir ihtiyaç olduğunu hissederdin. Bağırmayan çocuklar-ı

 

İşte artık seninle tanışalım diye, bu kitabı bırakıyorum ellerine…

 

Beni tanıdıkça daha da çok seveceğini, gelişimime destek vereceğini, elimden tutup hayat yolumda birlikte yürüyeceğini biliyorum.

 

Ve yaptığın ya da eksik kaldığın her bir yönünle birlikte, seni çok ama çok seviyorum.

 

 

Özet

 

Kitap, bağırmayan çocuklar yetiştirmek için tavsiyeler vermekte, çocuklarımızın öfke anında içinde bulunduğumuz kriz halinden nasıl en doğru yöntemlerle çıkılabilir bizlere göstermektedir.

 

Çocuklarımıza seslerimizi yukselttiginizde yani bağırdığımızda Zamanla onlarda bizlere özellikle de  güç yetirecekleri kardeşlerine bağırarak konuşurlar.

 

Doğru ebeveynlik orta yolu bulmakla mümkün olur.Çocuğumuzu ezip ‘degersizleştirmeden’ ve Her dediğini yapıp ‘arsızlaştırmadan’  el ele,Yürek yüreğe yürüdüğümüz o yol; orta yoldur.

 

İNDİR                                    OKU

 

▆ ▇ █ ÜCRETSİZ İNDİR/OKU █ ▇ ▆

 

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.