Azrail Aynası - Cüneyt Ülsever - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Azrail Aynası – Cüneyt Ülsever

Azrail Aynası – Cüneyt Ülsever

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Aralık 2011
Eklenme: Aralık 31st, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 303
Yazar: Cüneyt Ülsever

1.537 Kişi Tarafından Görüldü

İnsan tek yumurta ikizine baktığında aynaya baktığını sanır. Bir müddet sonra ayna mı gerçek, yoksa kardeşi mi, birbirine karışır.

Kimi boy aynasına bakar, kimi dev aynasına, kimi Azrail aynasına…

Azrail aynası her gece başka bir surete bürünür.

Bazılarına önce boy aynası olur, sonra aniden dev aynası görüntüsü alır.

Ama sonunda mutlaka aslına dönüşür.

Çünkü işlevi hep aynıdır…

Azrail aynası İstanbul’da her gece ama her gece can alır!

Katilin peşinde üç komiser… Ve onlara yardımcı olmaya çalışan bir psikiyatr… Okura tuzaklar kuran bir roman…

Kitap bir polisiyeden farklı olarak suçlunun polisin Dedektifin olaylarına odaklanmıyor. Kitap kapağında gerilim-polisiye yazsa da kitabın sonuna kadar bu ilerlemiyor çünkü katil kitabın başında belli oluyor; Kitabın 3/2 si katilin çocukluk gençlik yıllarını ve başından geçen olayları anlatan dram. Her ne kadar öykü sürükleyici olsa da özellikle Amerika yolculuğu aşaması ve sonrasının biraz sıkıcı hale geliyor.

Amerika’dan Türkiye’ye uzanan seri cinayetler…

Katilin peşinde üç komiser…

Parçalanmış kadın bedenleri…

Ve onlara yardımcı olmaya çalışan bir psikiyatr…

Okura tuzaklar kuran bir roman…

Yalnız yaşayan Ayşe Meriç isimli kızın evinde öldürülmesi, polisin dikkatini çeker. Çünkü daha önce de İstanbul Gaziosmanpaşa’da benzer bir cinayet işlenmiştir. Katil çok kan akıtmış, kurbanın vajinasını bir cerrah titizliğiyle vücudundan ayırmıştır. İki kurbanın ortak noktaları ise sarışın, açık renk gözlü ve Balkan göçmeni olmalarıdır.

Erdoğan Bıyık, Harun Deniz ve Batur Alp isimli komiserler bu olayı çözmekle görevlendirilirler. Bu ekip cinayetlerin aynı kişi tarafından işlendiğini düşünmektedir.

Ekip, seri katiller konusunda uzman psikiyatrist Muzaffer Sağlam’dan yardım ister. Muzaffer Sağlam’ın parlak bir geleceği, aynı zamanda korkunç bir de sırrı vardır: İkiz kardeşi Zafer Sağlam, görevli ekibin aradığı seri katildir.

Muzaffer Sağlam kardeşinin Amerika’da işlediği üç cinayetin yükünden kurtulmak için Türkiye’ye yerleşmiştir. Ancak Zafer yine de onu bulmuştur. Zafer, kendisini bir misyon olarak gören psikopat dır. genç kızları şeytan ele geçirmeden önce öldürerek arındırdığına inanır,

Hep aynı tip kadınları öldürür: Sarışın, renkli gözlü, minyon kadınlar.

Çünkü kurbanlar nefret ettiği annesi Hürrem’e benzerler.

Ve her seferinde de tek yumurta ikizi Muzaffer Sağlam’dan yardım ister. Polislerle görüşmeye başladıktan sonra Muzaffer Sağlam’ın çelişkileri daha da derinleşir.

Ancak son cinayet teşebbüsünde Zafer’in kurbanı elinden kurtulup da saldırganın eşkâlini verince Muzaffer Sağlam da yakayı ele verir.

Polislere gerçeği anlatmak zorunda kalır.

Fakat onun gerçekleri polisleri ikna edecek midir?

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.