Aynanın İçinden - Alice Harikalar Ülkesinde - Lewis Carroll - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Aynanın İçinden – Alice Harikalar Ülkesinde – Lewis Carroll

Aynanın İçinden – Alice Harikalar Ülkesinde – Lewis Carroll

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Ocak 2012
Eklenme: Ekim 24th, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 149
Yazar: Lewis Carroll

2.531 Kişi Tarafından Görüldü

Alice Harikalar Ülkesinde’yi okuyanlar, o romandaki küçük Alice’in peşine takılıp o büyülü ülkede dolaşanlar, Aynanın İçinden adlı bu kitapta bir başka dünyanın içinde yeni bir yolculuğa çıkıyorlar. <İ> Alice, kedisinin yavrusu Kitty’yi de yanına alarak evindeki kocaman aynanın içene, yani Ayan-Ev’e girer.

Bu evde, kendi evindeki her şeyin tıpkısı vardır, kitapların bile. Tek farkı, her şeyin ters oluşudur, öyle ki: yazılar bile tersinden yazılmaktadır bu ülkede; zaman ve olaylar da geriye gitmektedir.

Alice bu garip Ayna-Ev’e girer girmez, kendini satranç taşlarının doldurduğu bir Ayna-Dünya’da bulur.

Şah ile Vezir’in yerini alan Kızıl Kral ile yüz bir yaşındaki Kızıl Kraliçe, bu yeni dünyanın başkişileridir. İşin tuhafı, bu Ayna-Dünya’nın her yerinin bir satranç tahtasına benzemesidir.

Herkes geriye doğru yaşamak-tadır. Yün ören koyunlar, saman yiyen bir Kral, Alice’in uğruna birbiriyle dövüşen Beyaz Şövalye ile Kızıl Şövalye, birbirinden tuhaf yaratıklar, Ayna-Ev’in içindeki bu renkli dünyada Alice’i şaşkınlıktan şaşkınlığa sürüklerler. Başlangıçta sıkıntı çekse de sonunda Alice de bu dünyaya uyum sağlar. Kedisiyle birlikte bu serüvenin içine doludizgin dalar.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.