Ayişe - Henry Rider Haggard - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Ayişe – Henry Rider Haggard

Ayişe – Henry Rider Haggard

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2020
Eklenme: Şubat 5th, 2022
Dil: Türkiye
Sayfa: 291
Yazar: Henry Rider Haggard

859 Kişi Tarafından Görüldü

Ayişe, İngiliz yazar Henry Rider Haggard tarafından yazılmış ve ilk olarak 1886 Ekim ile 1887 Ocak arasında The Graphic adlı gazetede yayınlanmış olan roman. Fantezi roman türünün klasiklerinden biri olup 44 dilde 83 milyon satış yaparak tüm zamanların en çok satan kitaplarından biri olmuştur.

Ayişe, Cambridgeli bekar Ludwig Horaca Holly ile manevi oğlu Leo Vincey’nin, çağlar öncesine uzanan bir efsanenin peşinde, Afrika’nın karanlık yüreğine doğru çıktıkları tehlikeli yolculuğun öyküsüdür.

Yolculuğun sonunda, ölümün kucağında, tüyler ürperten Kor yeraltı mezarlarında yaşayan, yabanıl Amahagger halkının gizemli ak kraliçesi Ayişe ile karşılaşırlar. Ayişe’nin ak örtüsünün ardında, Leo Vincey ile dostunu ölümcül güzelliğin ve aşkın onulmaz gizi beklemektedir.

Özet ve Yorum

“Ölmeyeceğim. Tekrar geleceğim ve bir kez daha güzel olacağım. Yemin ederim – bu doğru!” – AYİŞA

Bir vizyonun rehberliğinde Leo Vincey, arkadaşı Holly ile birlikte arar ve sonunda sevgilisini bulur.

İngiliz romancı Sir Henry Rider Haggard (1856-1925), kendi mitolojik dünyalarını yaratan birkaç popüler yazardan biridir. Haggard’ın yazdığı gibi, “Ayesha kimdi ve neydi, hayır  Ayesha nedir?

Han, onun çılgın ve delice kıskanç kocası, köpekleriyle birlikte; Kötü bir şaman, büyücü ve sihirbaz olan Simbri; Asya’ya nakledilen bir Isia tapan kültünün yüksek rahibesi olan Ateş Evi’nin Hesea’sı; ve dahası.

Haggard’ın romanları, “Her şeye gücü yeten karşısında bilim, öğrenme ve bilgi ve güç bilinci nedir?” diye soran meseller olarak adlandırılmıştır. Romantik olarak adlandırıldılar.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.