Ateşi Yakalamak - Suzanne Collins - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Ateşi Yakalamak – Suzanne Collins

Ateşi Yakalamak – Suzanne Collins

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2015
Eklenme: Ocak 17th, 2024
Dil: Türkçe
Sayfa: 448
Yazar: Suzanne Collins

3.178 Kişi Tarafından Görüldü

Kitap Özeti,

Ateşi Yakalamak adlı kitapta, Katniss ve Peeta’nın 74’üncü açlık oyunlarından rol yaparak çıkmalarından memnun olmayan Başkan Snow Katniss’in evine gelir ve onlardan daha gerçekçi bir rol yapmalarını ister. Bütün mıntıkaları gezerek herkesi sakinleştirmelerini isteyen Snow’un planı tutmaz ve herkes daha fazla isyan eder.

Katniss bu durumdan başkan Snow’un memnun olmadığı fark eder. Son olarak Capitol’e ulaşırlar. Ancak buda işe yaramaz ve Katniss ve Peeta evlendiklerine dair bir yalan uydurmuşlardır. Katniss asıl olarak Gale’ye âşıktır ve ona defalarca mıntıkadan kaçmayı teklif etmiştir ancak Gale bu teklifi Peeta’da onlarla geleceği için kabul etmemiştir. 75. Oyunlara Katniss’in tekrar katılacağını açıklayan Başkan Snow bu oyunlarda yalnızca şampiyonların yarışacağını söyler. Peeta başka bir mıntıkanın galibi yerine gönüllü olur ve yarışmalara katılır. Katniss, Peeta, Haymitch ve Effia tekrar Capitol’e döner. Suzanne Collins Ateşi Yakalamak kitabı böyle başlayıp devam etmektedir.

Ateşi Yakalamak Son Kısım

Katniss kendini geliştirirken oyun kurucuların puan vereceği zaman gelir. Oyun kurucular ilk olarak birbirini öldürsün diye Katniss ve Peeta’ya 12 yani tam puan verir. Mülakatlardan önce başkan Snow Katniss’in gelinlikle çıkmasını istemiş fakat Cinna bu gelinliği değiştirmiştir. Katniss orada dönünce gelinlik yanıp Alaycı Kuşa dönüşür. Bunların hepsi Capitol’u düşürmek için yapılan planının bir parçasıdır. Peeta Katniss’in hamile olduğunu da söyler ama Capitol Halkı, oyunların bitmesini istese de oyunlar devam eder.

Ayrıca Pdfkitap.net Üzerinden Açlık Oyunları- Suzanne Collins Adlı kitaba da ulaşabilirsiniz.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.