Atatürk'ü Biz Öldürdük - İsmet Orhan - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Atatürk’ü Biz Öldürdük – İsmet Orhan

Atatürk’ü Biz Öldürdük – İsmet Orhan

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Eylül 2018
Eklenme: Eylül 7th, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 400
Yazar: İsmet Orhan

6.021 Kişi Tarafından Görüldü

Atatürk’e, daha önce hiç bakmadığınız bir pencereden bakmaya hazır olun. Farklı bir Atatürk biyografisi okuyacaksınız ve siz de kitap bitince “Atatürk’ü biz öldürdük” diyeceksiniz. Gazeteci İsmet Orhan Atatürk eserlerine ihaneti, değerlerine saldırıyı, mirasına ihaneti cesurca kaleme aldı… Kitaba bu sarsıcı ismin veriliş hikayesi ise derin bir özeleştiriye dayanmakta. Yıllardır dayatılan öğretilerin ötesinde, ezber bozan bir eserle karşı karşıyasınız. Atatürk’e, daha önce hiç bakmadığınız bir pencereden bakmaya hazır olun.

Kitabın ismine gelecek olursak, bir ironi yaratmış bize yazar. Ben öldürdüm demiş İsmet Orhan. Biz de öldürdük demiş yeri geldiğinde. Düşüncelerde, fikirlerde, yaptığı yeniliklerin değiştirmeye çalışıldığında, bu faaliyetleri gösterenlere sessiz kalınmasında, Atatürkçü düşünceyi saptırmaya çalışanlara… Kısaca ona karşı olanlara ithafen.

Kitabı okurken kimi yerde duygulanmadan edemiyorsunuz. Kimi yere sıkıştırılmış bir kaç dizelik şiirler boğazınız da bir yumru oluşturuyor. Kitabı okumadan ön yargılı olmayın ve okuyun. Sonra zaten sizde etrafınızda ki insanların bu kitabı okuması için teşvik edeceksiniz sonrada gözleriniz bir noktaya takılmış olarak dudaklarınızdan Atatürk ü Biz öldürdük  sözleri dökülecek.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.