Aşıklar Delidir ya da Yazı Tura - Ayfer Tunç - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Aşıklar Delidir ya da Yazı Tura – Ayfer Tunç

Aşıklar Delidir ya da Yazı Tura – Ayfer Tunç

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2018
Eklenme: Eylül 14th, 2018
Dil: Türkiye
Sayfa: 448
Yazar: Ayfer Tunç

10.822 Kişi Tarafından Görüldü

Tedavisi için Amerika’ya giden Umut’un biteceği belli olan bir aşka tutulması etrafında şekillenen acı bir aşk hiyayesi. Bir aşk romanında çok daha fazlası olan romanda aile, umut, yalan gibi kavramların üzerinde duruluyor. 3 bölümden oluşan kitapta Yazı bölümünde adamın, Tura bölümünde kadının ve son bölümde ikisinin hikayesini bulacaksınız. Kitap seçimi yaparken tercihini aşktan yöne kullananların çok seveceğine eminim.

 

Özet

 

Saatin içindeki kum taneleri gibi parmaklarının arasından akıp giderken hayat, hikâyeleriyle birbirini tamamlayan iki âşık, belirsizlik içinde sevgilerini var ediyor. Ama bazen kum saati sadece akmıyor, yere düşüp kırılıyor, kumlar ortaya saçılıyor. Böyle anlarda ailenin sadece huzur ve güzelliği değil geçmişe terk edildiği sanılan hatıraları, marazları da taşıdığı anlaşılıyor.

 

İki âşığın genetik bir hastalıkla kesişen yolları bir noktada ayrılsa bile biri İstanbul’da, diğeri New York’ta aynı nefesi alıp vermeyi sürdürecekler… nefesleri yettiği sürece.

 

Ayfer Tunç, ilmek ilmek işlediği cümleleriyle modern bir destan yazıyor. Âşıklar Delidir ya da Yazı Tura ailenin, arkadaşlığın, sadakatin, hastalığın ama en çok deliliğin ve acının öyküsü.

 

Çünkü âşıklar delidir ve deliler acı çeker.

 

Aşk zamanın yoğunluğunu arttırmaya muktedir olan tek kimyadır.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.