Aptallaştıran Eğitim (Zorunlu Eğitimin Gizli Müfredatıyla Kandırıyorlar) - J.Taylor Gatto - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Aptallaştıran Eğitim (Zorunlu Eğitimin Gizli Müfredatıyla Kandırıyorlar) – J.Taylor Gatto

Aptallaştıran Eğitim (Zorunlu Eğitimin Gizli Müfredatıyla Kandırıyorlar) – J.Taylor Gatto

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2017
Eklenme: Şubat 4th, 2022
Dil: Türkiye
Sayfa: 101
Yazar: John Taylor Gatto

1.275 Kişi Tarafından Görüldü

Özgün eğitimin prangalarından kurtulun ve kendi kendini yöneten, yaşam boyu öğrenme için zengin bir yolculuğa çıkın.

Devlet okulu sisteminde otuz yıllık öğretmenlik, John Taylor Gatto’yu, suçun zorunlu devlet okullarının sorumlu olduğu ve gençlere endüstriyel bir makinedeki dişli çarklar gibi emirleri takip etmeyi öğretmekten başka çok az şey başardığı üzücü sonucuna götürdü.

Ailelerin ve gençlerin eğitimi ve öğrenimi geri almasının ateşli bir savunucusu oldu, “deha pislik kadar yaygındır”, ancak geleneksel eğitimin doğuştan sahip olduğumuz doğal merakı ve problem çözme becerilerini ortadan kaldırdığını ve onun yerine geçtiğini savundu. kural izleme, parçalanmış zaman ve hayal kırıklığı ile.

Gatto’nun halk eğitimi üzerine radikal incelemesi, 25 yıldır New Society Publishers’ın en çok satanı, çocukların zincirlerinden kurtulması ve örgün eğitimden öğrenmesi için davul çalmaya devam ediyor. Şimdi, öğrenme için alternatif yolların patlaması ile giderek daha hızlı değişen bir dünyada, kurumsal eğitim dünyasını daha uzun yıllar sallamaya devam edecek.

“Eğitimin en özgün düşünürü.”- Daniel H. Pink, Free Agent Nation’ın yazarı

“Çok önemli ve tutkulu bir kitap – 1960’larda John Holt, Jonathan Kozol ve James Herndon tarafından yapılan okul eğitimine yönelik nüfuzlu eleştirinin yeniden uyanışı… ülkedeki her kitapçıda birinci olmayı hak ediyor. Sizinki insanlığın bir sesidir. , topluluk ve sevgi. Bravo.”— Ron Miller, Editör, Holistic Education Review

“Aptallaştıran Eğitim (Zorunlu Eğitimin Gizli Müfredatıyla Kandırıyorlar) – J.Taylor Gatto” için 1 Yorum

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.