Ama Bu Haksızlık! - Anthony E. Wolf - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Ama Bu Haksızlık! – Anthony E. Wolf

Ama Bu Haksızlık! – Anthony E. Wolf

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2002
Eklenme: Eylül 18th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 242
Yazar: Anthony E. Wolf

1.775 Kişi Tarafından Görüldü

Ama Bu Haksızlık!; Dr. Anthony E. Wolf çok ses getiren bu kitabında çocukluktan çıkmış, ama henüz ergenliğe girmemiş çocukların ana babalarını bekleyen çözümü en zor ikileme odaklanıyor: Hudut çizmek ve istekler.


Dr. Wolf anababalığın klasikleşmiş sorunlarını oluşturan tüm alanlara değiniyor: Aile içi münakaşa, kardeşler arasında kavga, boşanma, yatma saati, toplum içinde huysuzluk nöbeti… Ayrıca, saldırganlık, yalan söylemek, şımarmak gibi hiç olmamasını dilediğiniz sorunlar…

Bu olumlu, sevgi dolu kitap ana babalara en çok istedikleri şeyi sunuyor.

İki hayali fakat kesinlikle mümkün hikâye.1990’lar. Sekiz yaşındaki Jimmy bir sabah sınıfa gelir. Yü­zündeki belirgin el izi öğretmeninin dikkatini çeker.“Yüzüne ne oldu Jimmy?”

“Annem vurdu.”Bunun üzerine öğretmen, bugün Birleşik Devletler’in ge­nelinde geçerli olan kanunlara uyarak, çocuğun taciz edildiği şüphesiyle ilgili zorunlu bir yazılı şikâyette bulunur.1940’lar.

Sekiz yaşındaki Jimmy bir sabah sınıfa girer. Yü­zündeki belirgin el izi öğretmeninin dikkatini çeker.“Yüzüne ne oldu Jimmy?”“Annem vurdu.”“Öyle mi?

Eminim hak etmişsindir.

”Son elli yılda, çocuk yetiştirme uygulamasında büyük çaplı bir değişim meydana geldi. Artık yalnızca dersin değil, dersin nasıl öğretildiğinin de çocukları şekillendirdiğine inanıyoruz.

Geçmişte normal ana babalık uygulaması olarak görülen davra­nışların çoğu, günümüzde taciz olarak kabul ediliyor.

Yüze atı­lan sert tokatlar, tekrarlanan vuruşlar, kemer veya süpürge sap­larıyla dövmeler, uzun süre odaya kilitlemeler artık doğru dav­ranışlar olarak görülmüyor.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.