Albaya Mektup Yazan Kimse Yok - Aşk ve Öbür Cinler - Gabriel Garcia Marquez - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Albaya Mektup Yazan Kimse Yok – Aşk ve Öbür Cinler – Gabriel Garcia Marquez

Albaya Mektup Yazan Kimse Yok – Aşk ve Öbür Cinler – Gabriel Garcia Marquez

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2020
Eklenme: Ocak 18th, 2024
Dil: Türkiye
Yazar: Gabriel Garcia Marquez

2.557 Kişi Tarafından Görüldü

Albaya Mektup yazan Kimse Yok; Bugün Latin Amerika’nın ve dünyanın en büyük yazarlarından biri sayılan Gabriel Garcia Marguez’in ‘büyülü gerçekçilik’ diye nitelenen yapıtlarından bir örnek daha sunuyoruz.

Albaya Mektup Yazan Kimse Yok adlı bu uzun öyküdeki emekli albay, bir türlü gelmeyen emekli aylığını her cuma günü karısı ve horozuyla birlikte bekler. Bu öykünün de ana teması, her zaman olduğu gibi, yalnızlıktır. “Yamaya bir imgeyle başlarım her zaman” diyor Garcia Marguez. “İmge, gerçeğe ulaşmanın aracıdır ve yaratmanın kaynağı, son çözümlemede, gerçekliktir her zaman.

“İmge” Garcia Mauguez’in nasıl hareket noktasıysa ‘yalnızlık’da yarattığı gerçekliktir her zaman. Daha önce başka kısa öyküleriyle birlikte sunduğumuz bu uzun öyküyü, bütün dünya dillerinde olduğu gibi bağımsız bir kitap olarak basmayı uygun gördük.

Emekli albayın palmiye çatılı,eski ve bakımsız bir evde kaldığı gözlerinizde canlanacak okurken.Konu olarak emekliliğe ayrılmış bir albayın her cuma verilecek olan maaşını mektup olarak sabırla bekler.Ancak gelmeyince pastahaneye gider seneler geçmesine rağmen mektup gelmez.

15 yıllık Emeklilik maaşı gelmediği için evlerini ipotek edip eşyalarını satarlar.Albay ve eşinin elinde sadece saat,resim ve horoz kalmıştır.Kaybettiği oğullarından kalan horozu beslemektedirler.Albay kendine yiyecek bir şey alamazken horozu doyurur.

Çünkü zamanla horoz onun için ekmek kapı olacaktır yani horozu dövüştürecek tir. Tek umutları horozdur.

Aşk Ve öbür Cinler

Aşk Ve öbür Cinler, Ustalık döneminin doruklarında dolaşan Gabriel Garcia Marquez, bu romanını, 45 yıl önce günlük bir gazetenin muhabiriyken tanık olduğu bir olaydan yola çıkarak yazmış. Çok eski bir manastırın yıkıntıları üzerine, beş yıldızlı bir otel yapılacaktır.

Gabriel Garcia Marquez, yıllar önce tanık olduğu bu ilginç olaydan yola çıkarak, çocukluğunda büyük annesinden dinlediği bir köpek ısırması sonucunda kuduzdan ölen küçük bir kızın masalını birleştirerek olağanüstü güzellikteki bu yeni romanını yazmış. “Aşk ve Öbür Cinler”, bu ünlü yazarın yarattığı büyülü gerçekçiliğe yeni bir örnek.

Mezar yazıtı ilk kazma darbesiyle parça parça yerinden fırlamış, yoğun bakır renginde canlı bir saç yığını mezardan dışarı taşmıştı. Ustabaşı, işçilerinin de yardımıyla bunları tümüyle dışarı çıkarmak istedi, ama saçları ne kadar çok çekerlerse o kadar uzun ve gür görünüyorlardı; sonunda hâlâ bir kız çocuğunun kafa tasına yapışık son saç telleri de dışarı çıktı Yere yayılan o harikulade saçlar yirmi iki metre on bir santim uzunluğundaydı…

Gabriel García Márquez, yıllar önce tanık olduğu bu ürpertici olayın izini sürerek bahtsız bir genç kızla bir rahibin olağan dışı aşklarını ortaya çıkarıyor.

Büyülü gerçekçiliğin büyük ustası, Aşk ve Öbür Cinler’de, yaşama ve ölüme meydan okuyan, aklın ve inancın sınırlarını zorlayacak kadar güçlü bir tutkunun hikayesini yeniden kurgulayarak, okurlarına gerçekle söylenenin ustalıkla harmanlandığı benzersiz bir okuma deneyimi sunuyor.

Aşk ve Öbür Cinler pdf indir

Albaya Mektup yazan Kimse Yok pdf indir

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.