Aklı Bir Karış Havada - Susanna Tamaro - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Aklı Bir Karış Havada – Susanna Tamaro

Aklı Bir Karış Havada – Susanna Tamaro

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2014
Eklenme: Kasım 20th, 2020
Dil: Türkiye
Sayfa: 144
Yazar: Susanna Tamaro

774 Kişi Tarafından Görüldü

On iki yaşındaki Ruben, öğretmeni Oskar’ı yanlışlıkla öldürdüğünü sanarak büyük anneannesiyle oturduğu evden habersizce kaçar. Bulduğu ilk trene atlayan Ruben’in amacı Amerika’da yaşayan amcasının yanına sığınmaktır. Ancak, yolculuğu aksiliklerle dolu bir dizi serüvene dönüşür.

Önceki kitaplarında genellikle sıradan olanın, gündelik can sıkıntısının ve insana özgü acıların altını çizen Susanna Tamaro, bu kitabında, düşle gerçek arasında, gerçeküstü öğelerle dolu bir masal anlatıyor okurlarına.

Küçük Prens’in iyimser havasıyla yazılmış olan ve içimizde küçücük de olsa bir coşku duymamızla mutlak körlükten kurtulacağımızı söyleyen bu kitap, yazarın öteki kitaplarından oldukça değişik; hayal ve eğlence dolu. ‘Ruben, kişiliğimin, yıllar içinde kazandığım bilgelikle oldukça iyi gizlemeyi öğrendiğim, ama hiçbir zaman da kurtulamadığım bir yönünü yansıtır:

Yanlış taraftan inmemi, merdiven çıkışı sanarak tuvalet kapılarını açmamı, önemli davetlerde ev sahibi sanarak evin hizmetçisiyle tatlı sohbetlere girişmemi.

Ruben, benim beceriksizliğim, dünyayı maddesel anlamda çıkar sağlayacak bir yer olarak görme konusundaki yeteneksizliğimden’ diyor Susanna Tamaro. Acımasız bir öykünün alaycı bir üslupla anlatıldığı Aklı Bir Karış Havada, yaşamın derinliğini anlayamayan büyüklerin arasında dünyayı maddi çıkar sağlayacak bir yer olarak göremeyen Ruben’in trajikomik öyküsü.

Susanna Tamaro Kimdir

1957’de kentsoylu bir ailenin kızı olarak İtalya Trieste’de doğdu. Güç bir çocukluk geçirdi. 1976’da, 18 yaşındayken Friaul’de tanık olduğu deprem ve 25 yaşındayken geçirdiği ölümcül hastalık üzerinde derin izler bıraktı.

Yazmaya 27 yaşında başladı. Başarısız birkaç denemenin ardından, ses getiren ilk kitabı “Tek Ses İçin” oldu. 1994’de yayınlanan “Yüreğinin Götürdüğü Yere Git” ile dünya çapında bir ün yakaladı. Kitap İtalya’da aylarca liste başı oldu.

ROMANLARI:

Büyülü Çember (1994)

Yüreğinin Götürdüğü Yere Git (1994)

Aklı Bir Karış Havada (1989)

Daha Çok Ateş Daha Çok Rüzgar (2002)

Yüreğimin Sesini Dinle (2007)

Luisito – Bir Sevgi Öyküsü (2008)

Var Olan Ada (2012)

Her Melek Korkunçtur (2013)

ÇOCUK KİTAPLARI:

Tombul Yürek (1999)

Kitaplardan Korkan Çocuk (2000)

Tobia ve Melek (2000)

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.