Akıllı Köyün Delisi - Vedat Saygel - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Akıllı Köyün Delisi – Vedat Saygel

Akıllı Köyün Delisi – Vedat Saygel

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 1972
Eklenme: Mayıs 16th, 2020
Dil: Türkiye
Sayfa: 259
Yazar: Vedat Saygel

709 Kişi Tarafından Görüldü

Akıllı Köyün Delisi, Yabancı ajansların verdikleri bir sürpriz haberle yer yerinden oynamış, Ay’a ilk ayak basan Amerikalı astronotların başarısı ikinci derecede kalmıştı.

Amerikalılardan çok önce çıktığı sanılan bir Türk vardı Ay’da!

Bu tehlikeli yolculuğu hangi araçla gerçekleştirdiği ve hala oralarda ne beklediği,ne iş yaptığı bilinmiyordu ama, yeryü­zü’nün belli başlı uzay merkezlerindeki alıcılar, Ay’dan gelen mesajları durmadan kaydediyorlardı.

Güçlü ülkeler,Türklerin çok gizli tutuklarını tahmin ettikleri «Ay projesini» ele geçirmek için bütün gizli ajanlarını seferber ederlerken, her zaman olduğu gibi olayı yabancı kaynaklardan öğrenen başarılı yerli basın daha geniş bilgi elde etmek için Bakanlıklar arasında mekik dokuyorlardı. Fakat seçimlik yurt gezileri başladığından bomboştu. Bakanlıklarda kimse yok diye, basın görevini yerine getirmeyecek değildi ya.

Dünyanın ünlü rasathanelerin ararlardı. Uzay araştırma merkezlerinden tamamlayıcı bilgiyi alırlardı. İngiltere’deki Jodrell Bank gözlem istasyonu ile Batı Almanya’nın Bochum rasathanesi görevlileri, «Ay’dan savrulan Türkçe küfürleri, çıplak kulakla bile duymaktayız» derlerken, Kandilli Rasathanesinin güç bela bulunan ilgililerinden biri.

Ay’a mı çıkmış? Yahu deli mi bu adam, çıkacak daha alçak bir yer bulamamış mı? diye devam ederek gider bu güzel hikayemiz.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.