Akıl Çağı (Özgürlüğün Yolları 1) - Jean-Paul Sartre - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Akıl Çağı (Özgürlüğün Yolları 1) – Jean-Paul Sartre

Akıl Çağı (Özgürlüğün Yolları 1) – Jean-Paul Sartre

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Kasım 2012
Eklenme: Ocak 17th, 2024
Dil: Türkçe
Sayfa: 437
Yazar: Jean-Paul Sartre

2.632 Kişi Tarafından Görüldü

İkinci Dünya Savaşı sonunda Fransa’ya renk ve bütün dünyaya ses veren “Jean-Paul Sartre”ın (1905-1980) yaşamöyküsünün, peş peşe sıralanmış bir reddedişler bütünü olduğu ileri sürülebilir.

Tanrıyı, kurulu düzenlerin tümünü, bu arada aileyi, klasik anlamıyla edebiyatçıyı, filozofu, eylem adamını, sayısız dostlukları, partileri, kalıplaşmış düşünceleri reddettiği gibi,1964 yılında layık görüldüğü Nobel Edebiyat Ödülünü de reddetmiştir.

Sartre’ın, edebiyat alanında kaleme aldığı yapıtları arasında önemli bir yeri olan “Özgürlüğün Yolları” başlıklı dizi romanı üç kitaptan oluşuyor: “Akıl Çağı”, “Yaşanmayan Zaman ve Yıkılış”. Tümü 1945-1949 yılları arasında yayımlanan bu üç romanın 1945 yılında yayımlanan ilk ikisi, anlamlı farklılıklarıyla İkinci Dünya Savaşı’nın yol açtığı altüst oluşu sergiler.

Dizinin ilk kitabı olan ve 1941’de bitirilen “Akıl Çağı”nda, 1937-1938 yıllarının aldatıcı iyimserliği içinde, iki gün süresince kendilerini arayan ve kendilerinden kaçan, çok içe dönük birkaç kişisel yaşamın sınırlı çerçevesi içinde süregiden arayışlar anlatılır.

“Özgürlüğün Yolları” dizisinin kalan iki kitabını, “Yaşanmayan Zaman” ve “Yıkılış”ı da pek yakında Can Yayınları arasında bulacaksınız.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.