Ak-Yargı - Mehmet Ruşen Gültekin - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Ak-Yargı  –  Mehmet Ruşen Gültekin

Ak-Yargı – Mehmet Ruşen Gültekin

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2021
Eklenme: Haziran 10th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 208
Yazar: Mehmet Ruşen Gültekin

1.567 Kişi Tarafından Görüldü

Kitapta, Ruşen Gültekin’in savcılık ve yargıçlık deneyimlerini, hukukçu birikimini, emperyalizm destekli terör ve casusluk örgütü, ihanet şebekesi olan FETÖ’yle mücadelesini ve mücadeleye ilişkin önerilerini, adalet için verdiği savaşı bulacaksınız. Ruşen Gültekin’in azmini ve iyimserliğini göreceksiniz.

Ama en önemlisi, kitabın sayfalarında ilerledikçe ülkemiz adına düşünecek, üzülecek ve şaşıracaksınız. Prof. Dr. Barış Doster

Ruşen Gültekin, Türkiye’de yargının niçin caydırıcı olamadığını şöyle anlatıyor örnek:

Cezaların kat kat artırılmasına karşın, 2000-2019 arasında, hırsızlık suçu yedi kat, adam öldürme suçu yedi kat, cinsel suçlar on kat, uyuşturucu suçları on bir kat, kaçakçılık suçları dokuz kat, sahtecilik beş kat, yağma 11 kat, trafik suçu 15 kat arttı! Çünkü, caydırıcılık, kanunda yazan cezaların artırılmasıyla olmaz. Caydırıcılık için, toplumda; verilen cezaların uygulandığına dair inanç olmalıdır!

Gültekin, bu inançsızlığa örnek olarak, iki yılda bir çıkarılan infaz iyileştirmelerini, afları göstererek, bu durumun cezanın uygulanacağına dair inancın ortadan kaldırdığını belirtiyor ve sonuçta ne olduğunu da şöyle açıklıyor:

Böyle olunca da, adalete inanç kalmıyor!

Cumhuriyet savcılığının ortadan kaldırılma çabalarının ayyuka çıktığı, mafya-siyaset-ticaret kepazeliklerinin apaçık ortaya serildiği şu günlerde, Ruşen Gültekin, bir Cumhuriyet Savcısı olarak, bir Cumhuriyet yuttaşı olarak görevini layıkıyla yerine getiriyor

Mehmet Ruşen Gültekin Kimdir

1968 yılında Kırşehir’in Boztepe ilçesinde doğan Ruşen Gültekin, lise eğitimini Ankara’da Yenimahalle ilçesinde Mustafa Kemal Lisesi’nde tamamladı.Ruşen Gültekin , Üniversite eğitimini ise Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. Ankara Üniversitesi’nde ise Yüksek Lisans yaptı. Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1994 yılında mezun oldu.

Ruşen Gültekin , Bir sonraki yıl Bandırma Ağır Ceza Mahkemesi’nde ilk görevine başlayan Gültekin daha sonra Adalet Bakanlığı Uluslararasi Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü çalışmaya başladı. 2005-2011 yılları arasında Yargıtay Cumhuriyet Savcısı iken Temmuz 2011 kararnamesi ile Gaziantep’e 3. Sulh Ceza Mahkemesi Hakimi olarak atandı.

Uluslararası hukuk ve Ceza hukuku alanlarında uzman olan Gültekin avukatlık görevine devam ediyor.

“Ak-Yargı – Mehmet Ruşen Gültekin” için 2 Yorum

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.