Ahtapot Kadınlar - Ayşe Giraud - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Ahtapot Kadınlar – Ayşe Giraud

Ahtapot Kadınlar – Ayşe Giraud

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2007
Eklenme: Ocak 17th, 2024
Dil: Türkiye
Sayfa: 200
Yazar: Ayşe Giraud

885 Kişi Tarafından Görüldü

Bir kadının gözüyle kadınların dünyasının anlatıldığı bir kitap ” Ahtapot Kadınlar “…

Hani deyim yerindeyse sanki bir ansiklopedi okumuş gibi oluyorsunuz , yani içinde yok yok…

Eskiden kadının görevi sadece evi ve çocuklarıyla ilgilenmekti. İstisnalar dışında, kocasının hali vakti yerinde olan kadın evinin kadını olurdu. Oysa şimdi, çalışmazsak sosyal olarak bir hiçiz. Sadece çalışmak da yetmiyor. Hayatın stresiyle başa çıkabilmek, sağlıklı yaşayabilmek için spor yapmak, hatta hobilere zaman ayırmak da gerekiyor… Üstelik onları da iyi yapmamız bekleniyor.

Dengeli ve sağlıklı beslenmenin önemini bilen anneler olarak çocukları doyurmak da yetmiyor. Doğal kaynaklı ev yemekleri hazırlayabilmek için çok programlı olmamız gerekiyor.

Artık öyle annelerimiz gibi “biraz toplu” da olamıyoruz. Parlak sayfaların üzerindeki manken kızlar aracılığıyla, sürekli onlar kadar zayıf olmamız gerektiği hatırlatılıyor.

Ne yediğimiz de belli değil artık… Renkli paketler içinde yutturulan gereksiz şeker, tuz, kötü yağ ve katkı maddeleri eklenmiş yiyecekleri “Ne kadar kolay, hazır” diye sevinçle alıp tüketiyoruz.Bakımlı olmak, modayı takip etmek, yeni açılan mekânları bilmek, en son çıkan kitaplardan, filmlerden haberdar olmak, mümkünse tiyatro, konser ve sergilere de gitmek gerekiyor. İyi anne, iyi ev kadını olmaya çalışmanın yanı sıra iyi sevgili olmayı da unutmamak gerekiyor. Siz de bunların hepsini yapmaya çalışan o ‘Ahtapot Kadınlar’dan biriyseniz, bu kitapta hayatınızı kolaylaştıracak çok şey bulacaksınız…

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.