Abartma Tozu - Şermin Yaşar - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Abartma Tozu – Şermin Yaşar

Abartma Tozu – Şermin Yaşar

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2019
Eklenme: Ocak 17th, 2024
Dil: Türkçe
Sayfa: 160
Yazar: Şermin Yaşar

95.169 Kişi Tarafından Görüldü

Bir sabah uyandık ve bizim kasaba toptan delirdi. Annem sağlıklı yaşam uğruna evi dev bir organik tarım alanına dönüştürdü.

 

Babaannem sevimli, minnoş pansiyonunu oteller zinciri yaptı.Babam daha çok para kazanmak için eve uğramaz oldu.

 

Kuzenim ata binerken resim yapmaya, flüt üflerken piyano çalmaya başladı.Yengem temizlikle kafayı bozdu. Kocasını pis diye evden kovdu ve çocuklarını her gün suya yatırdıktan sonra mandalla çamaşır ipine astı.

 

Sevgi Teyze, daha çok sevebilmek için çocuklarını koltuğa bağladı, hepsine aynı kombin kıyafetler giydirdi ve onları sevgi komasına soktu.

 

Fehmi Abi, bilgisayarın başından tuvalete gitmek için bile kalkmadığından hastanelik oldu.

 

Okulda daha başarılı olmak için teneffüs yapmamaya, hafta sonları da okula gitmeye başladık.

 

Etrafımda bir tane normal insan kalmadı.Ha şimdi diyeceksin ki bir tek sen mi normalsin?

 

Evet, bir tek ben normalim. Neyse ki mücadeleci bir ruhum var. Bu kasabadaki insanlara bir süper kahraman lazımsa o kesinlikle benim. Koca kasabada yanımda olan tek kişi, Tevfik Kılıkırkyarar. Gerçi o da çok normal değil ama olsun, o da insan.

Şermin yaşar Kimdir.

1982’de Berlin’de doğdu, sonra Türkiye’ye döndü, birsürü okula gitti, üniversitede edebiyat okudu, üstüne yüksek lisans yaptı, reklam ajansı yönetti ama henüz büyümedi. Sanki hâlâ çocukluğunda yaşıyor.

 

En sevdiği şeyler: Oyun oynamak, masal dinlemek, hikâyeler uydurmak, sokakta gezmek, büyükleri sinir eden gıcık gıcık şeyler yapmak…

 

Kitapta, abartma tozu salgınından etkilenmeyen bir çocuk var. Olayları o anlatıyor bize. İki yıl önce yazarın oğlu, bu karakterin sokak çocuğu olmasını söylemiş.

 

Yazar’da o şekilde yazmış. Ekmek bulamadığı için yiyemiyor ve abartma tozu salgınından doğal olarak etkilenmiyor. Sonra yazarın içimize sinmediğnden. Gluten allerjisi olan bir kahraman koymuş hikayeye. Yazarken hiç acele etmemiş, çünkü yazmaktan çok, bir anne olarak konuyu evde konuşarak, tartışarak karar verildiğinin çok güzel olduğunu söylüyor.

 ▁ ▂ ▄ ▅ ▆ ▇ █ ÜCRETSİZ  İNDİR █ ▇ ▆ ▅ ▄ ▂ ▁

 ▁ ▂ ▄ ▅ ▆ ▇ █ ÜCRETSİZ  OKU █ ▇ ▆ ▅ ▄ ▂ ▁

 ▁ ▂ ▄ ▅ ▆ ▇ █ ÜCRETSİZ PDF İNDİR █ ▇ ▆ ▅ ▄ ▂ ▁

 ▁ ▂ ▄ ▅ ▆ ▇ █ ÜCRETSİZ  PDF OKU █ ▇ ▆ ▅ ▄ ▂ ▁

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.