100 Soruda Ekonomi El Kitabı - Sadun Aren - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

100 Soruda Ekonomi El Kitabı – Sadun Aren

100 Soruda Ekonomi El Kitabı – Sadun Aren

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2000
Eklenme: Ocak 17th, 2024
Dil: Türkiye
Sayfa: 210
Yazar: Sadun Aren

798 Kişi Tarafından Görüldü

Bu kitap, ekonomiyi, temel kavramlarından başlayarak, sermaye ve değer, Milli Gelir ve Kalkınma Mekanizması, Milli Gelirin Bölüşümü, Piyasada Fiyatın Oluşumu, Piyasa Biçimleri, İşletme Dengesi, Kamu Maliyesi ve Azgelişmişlik başlıkları altında ekonomiyi, Türkiye ekonomisinden örneklerle ve 100 soru-100 yanıt biçiminde ifade etmektedir.

 

İktisat biliminin Türkiye’ye gelmesi 19. yüzyılın sonunu bulmuştur. Bu gecikmişlik, bu bilim dalının üniversite eğitiminde kendine yer bulmasını da çok ertelemiştir.

 

Sayıları ne yazık ki çok az olan bazı öncüler, Türkçe ve özgün iktisat kitapları yayınlamışlardır. Bu öncülerden biri, Türkiye’de neredeyse her zaman tabu, korku ve korkutma nesnesi, yasak ve hapsedilme nedeni olan Marksist iktisadın da ustalarından Sadun Aren’dir.

 

Sadun Aren, Mülkiye’de geçirdiği uzun akademik kariyeri boyunca, siyasi mücadelenin ve bilimsel çalışmaların yanı sıra, iktisatla yeni tanışan öğrencilere bu labirentte yol göstermesi için “iktisada giriş” niteliğindeki 100 Soruda Ekonomi Elkitabı’nı yazmıştır.

 

Devasa ilerlemeler ve genişlemeler kaydeden iktisadın karmakarışık yollarında kaybolmamak için yola bu kitapla başlamak akıllıca olacaktır.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.